Kurumsal

KALEN DANIŞMANLIK HAKKINDA

KALEN, 2008 yılında sanayi sektöründeki şirketlere proje tabanlı destek sağlamak amacıyla kurulmuştur. Ar-Ge ve yatırım projelerinin yönetimi ve finansmanı konularında yüksek kalitede hizmet anlayışı ve uzun yıllara dayanan bilgi birikimi sayesinde kısa sürede birçok firma ile çözüm ortağı olarak çalışmaya başlamıştır.

Ülkemiz, sanayileşme eşiğini aşmak ve dünya teknolojisine yetişebilmek için Ar-Ge ve ürün geliştirme kabiliyetini artırmadan ilerleyemez. Ürün geliştirebilme, yeni ürünler tasarlayabilme, üretim yöntemleri ve prosesleri geliştirebilme, yeni yöntemler oluşturabilme, iş süreçlerini ve organizasyonları geliştirebilme, yeni tasarımlar yapabilme, teknolojinin temelini oluşturan bilimi üretebilme yetenekleri, ülkemizin ilerlemesi için önemlidir. Kalen yetkili mühendisleri, 22 yıllık Ar-Ge proje değerlendirme, hazırlama ve izleme deneyimine sahiptir.

Kalen, kurulduğu günden bu yana birçok firma ile Ar-Ge ve yatırım projeleri geliştirmiştir. Bu projelerin büyük bir kısmı devlet kurumları tarafından hibe olarak desteklenmiştir. Çözüm ortağı olarak çalışılan firmalar için projenin başından sonuna kadar tüm süreçleri yönetmekte ve verilen hizmetlerin firmalara minimum yük getirmesi sağlanmaktadır.

Kuruluşundan bugüne emin adımlarla büyüyen KALEN, birlikte çalıştığı firmaların gelişip büyümeleri için çabalarını sürdürmekte, mühendislik ve danışmanlık konularında ihtiyaç duyulan bilgi ve hizmetleri müşterilerine sunmaya devam etmektedir.

Neden Kalen Danışmanlık

Bir kurum veya kişiye uzmanlık alanıyla ilgili yön verebilecek bilgi verme işidir. Danışmanlığın aynı zamanda eğitim ile ilgisi yadsınamaz bir gerçektir. Danışmanlık yapabilmek için gerekli alt yapı ve bilgi birikimine sahip olmak son derece önemlidir. Danışmanlığın en önemli kriteri/kriterleri, size veya firmanıza ek değerler kazandırması ve bunu somutlaştırmasıdır.

Danışmanlık kurumu, uzmanlık konusu ile ilgili yön veren ve bilgilendiren organizasyondur.

  • Danışman firma, siz kararlar alırken yanınızda olmalı ve karar sürecinde yol gösterici olmalıdır!
  • Sizi hayallere değil gerçeklere ve ulaşılabilir hedeflere yönlendirmelidir!
  • Çalışmalarını yazılı olarak düzenli şekilde size raporlaması önemlidir!
  • Bilgiyi satın aldığınızdan dolayı sizden bilgi saklamamalı, şeffaf olmalıdır!
  • Rakiplerinize veya sektörünüzdeki firmalara size verdiği hizmeti anlatmamalıdır - gizlilik!
  • Danışman çok konuşmamalı, icraat yapmalı ve kurumunuz için katma değer yaratmalıdır!
  • İşletmeye özel finansal analizler yapabilecek kabiliyette olmalıdır!

  • Kuruluş Tecrübesi: %10-20
  • Teklif Edilen Çalışma Planı: %30-40
  • Teklif Edilen Danışmanların Kalitesi / Tecrübesi: %40-60

"Proje danışmanlığı, firmaların kendilerine özgü ürün ve/veya süreç geliştirme çalışmalarında; uygun destek mekanizmasının tespit edilmesini, proje kurgulama ve hazırlama sürecinin yönlendirilmesini/yönetilmesini, tüm proje süreçlerinin sağlıklı olarak sürdürülebilmesini ve süreç sonuçlanana kadar tüm takip işlemlerinin yapılmasını sağlayan ve gerektiğinde mühendislik bazlı teknik destek verebilen uzmanlık işidir. Başarılı proje danışmanlığı sonucunda firmalar, maksimum düzeyde katkı elde edebilmekte ve proje çalışmalarını kurumsal kültür haline dönüştürebilmektedirler."

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimizi Keşfedin

00+

Başarılı TÜBİTAK Projesi

00+

Ar-Ge Merkezi Referansı

00%

Müşteri Memnuniyeti

00+

Tasarım Merkezi Referansı